Thank you!
We will contact you shortly.
Особливості підключення моторизованих штор, ролет та жалюзі
Як відомо, за типом розрізняють активні та реактивні навантаження. Реактивні навантаження своєю чергою поділяються на індуктивні та ємнісні. Саме на індуктивних навантаженнях в системі Розумного будинку потрібно звернути увагу. До них належать пристрої з електродвигунами (вентилятори або помпи) та пристрої з трансформаторним живленням (стабілізатори живлення). Не виняток і приводи штор, жалюзі, ролети – всі вони також належать до індуктивних навантажень.
Одним з недоліків індуктивних навантажень є створення перешкод і завад при їх вимиканні, внаслідок високовольтних стрибків напруги, що виникають в цей момент. При таких стрибках значення напруги може сягати у 2-3 рази вище напруги живлення, і зумовлювати появу дугових розрядів між контактами вихідних реле пристроїв керування (контролерів) при вимиканні навантажень.
В контролерах компанії i3 Engineering реалізовано захист від виникнення дугових розрядів між контактами вихідних реле, шляхом встановлення відповідних варисторів (або супресорів) паралельно контактам цих реле. Вони обмежують максимальну напругу на контактах реле і відповідно знижують рівень комутаційних завад та збільшують строк служби реле.
Іншою особливістю є збільшення пускового струму споживання двигунів у 2-5 разів при їх вмиканні. Відповідно цей струм має бути не вищий за номінальний струм контактної групи реле.
Слід звернути особливу увагу на комутацію реверсних двигунів, що використовуються в шторах і ролетах, де вони працюють в прямому і реверсному режимі. Вони мають 2 обмотки намотані на одному осерді, які комутуються відповідно до напрямку руху. При цьому на іншій обмотці виникає додаткова напруга, яка додається до номінальної на контактах реле, що її комутує, що пошкодить захисні елементи пристрою, розраховані на номінальну напругу.
Не знайшли відповідь на своє запитання?
Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!