Aplikacja mobilna

Poczuj łatwość obsługi dzięki i3 Home.Dostęp zdalny, analityka, tworzenie nowych zasad i kontrola wszystkich domowych systemów za pomocą jednego kliknięcia.

Illustration

Korzyści dla użytkownika

Coraz częściej słyszymy o Inteligentnym Domu, liczba urządzeń i pomysłów rośnie z każdym dniem, najważniejsze jest, aby za nimi nadążyć. Jednak nawet dla jednego inteligentnego urządzenia w domu trzeba będzie zainstalować aplikację mobilną, i to nie jest problem, ale jeśli masz jeszcze kilka inteligentnych urządzeń innych producentów, już będziesz potrzebować już kilku aplikacji do zarządzania. Mogą pojawić się myśli: po co potrzebna osobna aplikacja mobilna na lampę, którą włączam z włącznika ściennego? Albo po co mam wiedzieć o temperaturze w pomieszczeniu lub temperaturze innego czujnika, skoro mam inteligentny dom? Czy nie powinien zwolnić mnie z tej potrzeby?
Jest to prawda, systemy automatyki na pewno zadbają o Ciebie i Twój dom. Rozważmy więc kilka przypadków, w których aplikacja mobilna od i3 Engineering uczyni Twoje życie jeszcze lepszym.

Otrzymuj powiadomienia o bezpieczeństwie

Jeśli w Twoim domu będzie zidentyfikowane nietypowe zużycie prądu lub wody, aplikacja mobilna z pewnością Cię o tym powiadomi, a w razie potrzeby system inteligentnego domu również zatrzyma dopływ wody lub wyłączy odpowiednie urządzenie elektryczne. Jeśli w domu będzie przekroczony poziom dwutlenku węgla, natychmiast otrzymasz o tym powiadomienie.

Zdalne monitorowanie i sterowanie urządzeniami

Wyobraź sobie, że poszedłeś do pracy i nie pamiętasz, czy zamknąłeś bramę garażową. Za pomocą aplikacji możesz to sprawdzić. A także aplikacja mobilna pokaże, że brama jest otwarta i zaproponuje jej zamknięcie.

Dashboard and rooms page screens

Analityka domu

Staramy się posiadać coraz więcej informacji, a aplikacja mobilna przygotuje wszystkie dane, o których mogłeś tylko pomarzyć. Wykresy zużycia energii elektrycznej, pracy kotła gazowego, statystyki użytkowania urządzeń itp. Na przykład zgodnie z harmonogramem ogrzewania pomieszczenia można zauważyć, że jedno z pomieszczeń jest ogrzewane znacznie częściej niż inne, a to może być dobrym sygnałem do przeprowadzenia dodatkowej izolacji zewnętrznej. A jeśli mieszkasz w prywatnym domu, system będzie mógł powiadomić Cię z wyprzedzeniem o napełnieniu szamba.

Użycie w trybie tabletu ściennego

Tablet możesz zamontować w obudowie ściennej, a nasza aplikacja zamieni go w prawdziwe centrum sterowania komfortem w Twoim domu. Oglądanie pomieszczeń za pomocą kamer monitoringowych, sterowanie urządzeniami, sterowanie klimatyzacją czy wentylacją, zamykanie domu – wszystkie te wspaniałe funkcje są teraz zawsze pod ręką.

Tablet dashboard view
Choose device and choose action to create automation screens

Tworzenie nowych zasad dla Twojego domu

My upraszczamy złożone rzeczy. Nasza aplikacja pomoże Ci zorganizować cały łańcuch wydarzeń, gdy np. będziesz wchodzić do własnego domu: włączyć ulubioną scenę świetlną, zasłonić zasłony, włączyć ulubiony serial telewizyjny.

Zdalne sterowanie klimatyzacją

Twój dom żyje według twoich zasad. Wyobraź sobie: W Twoim domu panuje komfortowy klimat dla Ciebie i Twoich bliskich, a Ty zapomniałeś o rutynowych ustawieniach mikroklimatu, ale dziś nagle przybyli Twoi rodzice i musisz zacząć ogrzewać pokój gościnny. Wystarczy dwa kliknięcia w aplikacji mobilnej, a dom już zacznie przygotowywać pomieszczenie na przyjazd, wietrzyć je i ogrzewać do wymaganej temperatury.

Climate dashboard section and temperature sensor screens

Rekonfiguracja urządzeń oświetleniowych

Dzięki aplikacji od i3 Engineering zmożesz dostosować pracę domu do własnych upodobań. Kilka kliknięć, a włącznik w przedpokoju zyska nową funkcjonalność. Na przykład, jeśli naciśniesz i przytrzymasz przycisk, system wyłączy wszystkie światła w domu lub gdy pójdziesz na spacer, będziesz mógł zgasić wszystkie światła z korytarzu. Zmożesz również łatwo włączać girlandy choinkowe, klikając dwukrotnie przełącznik. Wystarczy podłączyć je do dowolnego zarządzanego gniazdka i wybrać żądaną funkcję w naszej aplikacji.

Przyznanie prawa do zarządzania domem innym osobom

Zintegrowaliśmy system zapewniania dostępu do domu innym użytkownikom. Po kilku dotknięciach Twoi goście otrzymają powiadomienie na swój telefon i będą mogli korzystać ze wszystkich korzyści aplikacji mobilnej, a jednocześnie cieszyć się pobytem w twoim domu marzeń.

Korzyści dla integratora

Aplikacja mobilna na telefon to standard wysokiej jakości innowacyjnego produktu, który pozwala klientowi być prawie zawsze w kontakcie z ważnymi rzeczami lub wydarzeniami. Zakres informacji stale rośnie, złożoność wizualizacji danych staje się coraz bardziej skomplikowana, dlatego deweloperzy starają się, aby aplikacja była jak najprostsza i najłatwiejsza, a jednocześnie przejrzysta i wygodna dla użytkownika końcowego.
W domenie rozwoju automatyki budynków prywatnych i obiektów przemysłowych aplikacja mobilna stała się prawdziwym pomocnikiem dla użytkownika i jest praktycznie integralną częścią rozwiązania dla klienta.
 W swoich rozwiązaniach firma i3 Engineering oferuje aplikację mobilną, która ma na celu ułatwienie życia nie tylko użytkownikowi, ale także integratorowi.

Tworzenie automatyzacji lub scenariuszy

Stworzyliśmy aplikację tak prostą, że nowa automatyzacja powstanie w kilka sekund. I nie tylko początkujący inżynier, ale i właściciel domu poradzi sobie z takim zadaniem. Nasza aplikacja pomoże podpowiedziami i sugestiami, a przyjemność z ustanawiania nowych zasad domu zapamiętasz na zawsze.

Zdalna pomoc dla użytkownika

Aplikacja zawsze pomoże zdalnie rozwiązać większość próśb lub zachcianek klienta. Czy chcesz zmienić ustawienia czy automatyzację? To jest proste! System może również pomóc w zlokalizowaniu większości problemów, jakie może mieć użytkownik. Na przykład, poinformować, że lampa się zepsuła i nie ma pytań do „żelazowej” części sterownika.

Automation collapsed and extended cards on automation page screens

Łatwe podłączanie nowych sterowników

Konfiguruj nowy sterownik kilkoma kliknięciami w aplikacji mobilnej, podłączając go do sieci przewodowej lub bezprzewodowej. Od teraz nie potrzebujesz laptopów, przejściówek ani kabli do pierwszej konfiguracji. Po podłączeniu nowego sterownika do sieci aplikacja automatycznie go zauważy i pozwoli w wygodny i szybki sposób go skonfigurować.

Asystent ustawień

Automatykę najczęściej wykorzystuje się do usprawnienia pracy systemów grzewczych, wentylacji, opieki nad terytorium około domu i innych ważnych rozwiązań. Do konfiguracji takich systemów należy używać dokładnych formuł do obliczeń i ich konfiguracji. Nasza aplikacja mobilna pomoże Ci pozbyć się niepokojów przy konfigurowaniu różnych rozwiązań, takich jak zawór trójdrożny, termostat PID, parametry histerezy i wiele innych.

Device manager and unit menu screens
Port settings and IN5 config pages screens

Uproszczona identyfikacja

Teraz nie musisz używać słów takich jak IN1 lub OUT12. Podchodzimy do konfiguracji domu w imieniu urządzenia końcowego. Jeśli ustawiłeś typ, nazwę urządzenia i przywiążesz to wszystko do pokoju, nie będziesz już widzieć niejednoznacznych podpisów lub nazw w aplikacji mobilnej. Bramy garażowe, Temperatura w kuchni, Rekuperacja, Ciepła podłoga w salonie. Bez względu na to, do którego
urządzenia w sieci jest podłączone urządzenie użytkownika i w jaki sposób, zobaczysz je na jednej liście w aplikacji z oczywistą nazwą przy ustawieniach automatyzacji, tworzeniu scenariuszy.

Poziomy dostępu do aplikacji

W naszej aplikacji mobilnej zaimplementowane są różne poziomy dostępu użytkowników. Oznacza to, że prywatność danych użytkownika jest całkowicie bezpieczna, ponieważ użytkownik/właściciel a integratorzy mają własny poziom dostępu do ustawień i monitoringu.
Po skonfigurowaniu przez integratora domu użytkownik po prostu wyłącza dostęp dla integratora, a w razie potrzeby ponownej lub dodatkowej konfiguracji może go ponownie włączyć. Powiedz „nie” jedynym danym logowania typu admin / 12345.

Home settings and invitation page screens

Analityka pracy

Otrzymuj raporty i powiadomienia o pracy urządzenia. Na przykład przeciążenie procesora, niewystarczające chłodzenie lub wentylacja panelu, przeciążenie portu urządzenia. Troska o klienta jest bardzo ważna, ponieważ zadowolony klient to klucz do sukcesu.

Uproszczona konfiguracja czujników cyfrowych lub analogowych

Od teraz nie musisz się martwić o adres urządzeń 1-wire, ponieważ po podłączeniu automatycznie wykryje się i możesz od razu wykorzystać go w automatyce lub scenariuszach. Staraliśmy się oszczędzić Ci kłopotów z konfiguracją popularnych urządzeń. Wierzymy, że nam się udało.

Tryb testowy dla integratora

Przetestuj fizyczne połączenie ze serownikiem w trybie testowym. Nie są wymagane żadne ustawienia, aby sprawdzić aktywność portu wejściowego lub wyjściowego. I nawet jeśli masz problemy z ustawieniami, interakcja z przełącznikiem lub czujnikiem ruchu od razu powie Ci o wszystkich automatykach, które dotyczą w/w urządzeń.

Zapraszamy do współpracy!

Uzyskaj narzędzia, technologię i wsparcie do rozwoju swojego biznesu razem z i3 Engineering

Chcesz inteligentny dom, ale nie wiesz od czego zacząć?

Wypełnij formularz i uzyskaj bezpłatną konsultację.