Налаштування modbus у ручному режимі

Дана інструкція передбачає, що до контролера уже підключенні пристрої згідно з інструкцією Підключення по Modbus

У контролерах серії Atom передбачена можливість підключення пристроїв з використанням інтерфейсу RS-485 (протокол modbus).

Зверніть увагу: Значення полів швидкість, парність, стоп-біт, slave-адреса вказані за замовчуванням, а номери регістрів, тип регістру, тип функції, тип даних та позиція байтів вказані у технічній документації пристрою, який підключаємо до контролера через інтерфейс RS-485.

Іноді інформація про позицію байтів у документації відсутня. У такому випадку це значення потрібно підбирати експериментально, орієнтуючись на коректність отриманої величини при її відображенні.
Як правило, slave-адресу пристрою та швидкість можна змінювати або шляхом запису певних значень у службові регістри, або змінюючи конфігурацію DIP-перемикачів на самому пристрої згідно з інструкцією.

1

Перехід до налаштування контролера

Для налаштування вхідних портів необхідно спочатку перейти до налаштувань контролера:● Переходимо в Меню - Менеджер пристроїв● Вибираємо контролер до якого приєднано шину RS-485 з переліку і натискаємо Налаштувати

Illustration

2

Перехід до налаштування інтерфейсу

● Вибираємо пункт Порти та інтерфейси та переходимо у вкладку Інтерфейси● На вкладці шина RS-485 зображена у вигляді картки

Illustration

3

Вибір режиму роботи контролера

● Натискаємо на картку RS-485● Вибираємо режим роботи Master ● Натискаємо Зберегти

Illustration

4

Розширені налаштування інтерфейсу

Вибираємо піктограму “шестерня” (розширені налаштування)
Тут можна вказати значення ● час очікування - інтервал оновлення даних● швидкість - швидкість шини у біт/с● парність● стоповий біт
Зберігаємо налаштування натиснувши на іконку "Зберегти" та повертаємось у вікно налаштувань

Illustration

5

Вибір додавання slave-пристрою

● Вибираємо картку Slave-пристрої● Натискаємо + у верхньому правому кутку● Вибираємо Ручні налаштування

Illustration

6

Налаштування регістру периферійного пристрою

● Вкажіть slave-адресу підключеного пристрою● Вкажіть номер регістра, з якого потрібно отримувати дані (та/або записувати дані)

Illustration

7

Налаштування відображення пристрою

● Вкажіть назву пристрою (опційний крок)● Виберіть Тип підключеного пристрою (в залежності від вибраного типу буде відображатись значення та одиниці виміру)● Вкажіть кімнату, у якій знаходиться пристрій (опційний крок)

Illustration

8

Налаштування параметрів зчитування даних

● Виберіть тип регістру - Input, Discrete input, Coil, Holding● Виберіть тип функції - Read, Write Single, Write Multiple, Read Write Single, Read Write Multiple

Illustration

9

Налаштування параметрів зчитування даних

● Виберіть тип даних - Boolean, Unsigned Integer 16, Signed Integer 16, Unsigned Integer 32, Signed Integer 32, Float ● Виберіть позицію байтів - AB, BA для 16-бітних типів даних, ABCD, BADC, CDAB, DCBA - для 32-бітних типів даних

Illustration

10

Розширені налаштування параметрів зчитування даних

● Вибираємо піктограму “шестерня” (розширені налаштування) ● Тут можна вказати значення:- періоду оновлення - інтервал оновлення даних- множник - число, на яке потрібно помножити значення регістру, щоб отримати коректне значення. Наприклад, часто значення виміряної температури зберігається у регістрі у вигляді числа без десяткової крапки (якщо температура 20.5°C , то у регістрі буде число 205). У такому випадку, щоб отримати реальне значення температури, потрібно застосувати множник 0.1
- та, за необхідності, зміщення - корекцію показів 

Illustration

Розширені налаштування завжди містять дані по замовчуванню. Зміна значень у розширених налаштуваннях - це опційний крок за необхідності.
У випадку, якщо потрібні дані розміщуються у декількох регістрах пристрою, повторіть кроки 5-10 для всіх регістрів.

Результат описаних кроків:

● Пристрій на шині RS-485 сконфігурований та готовий до використання. Переглянути та змінити значення регістрів можна, перейшовши у вкладку Дашборд. Якщо налаштовано декілька регістрів, вони будуть відображатись як різні пристрої.

Важливо! У випадку, якщо пристрій фізично не підключений, або порушений електричний контакт на з’єднаннях, він буде зображатися у переліку сірим кольором, як неактивний. 

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!