Приклад налаштування пристроїв у Home Assistant з використанням MQTT Discovery

Після підключення пристроїв до контролера потрібно сконфігурувати їх у мобільному додатку i3 Home,а після цього - перенести у Home Assistant.

1. Налаштування MQTT брокера у Home Assistant

Обмін даними між пристроями по протоколу MQTT передбачає наявність у мережі брокера, який забезпечує проходження повідомлень у системі.Найзручніше налаштувати його одразу у Home Assistant, встановивши відповідну інтеграцію. 

1.1

Встановлення інтеграції

Відкрийте веб-інтерфейс Home Assistant, у лівому меню виберіть “Конфігурація”.

Illustration

● Виберіть “Пристрої та сервіси”● У вкладці “Інтеграції” натисніть “Додати інтеграцію”● У переліку, що відкриється, виберіть MQTT

Illustration

Дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб завершити налаштування: ● У полі “Брокер” вкажіть Localhost (це означає, що брокер встановлений на тому ж ресурсі, що і Home Assistant), Порт (стандарт - 1883)● За бажанням - Логін і Пароль.

Illustration

Для завершення налаштування брокера:● Натисніть на піктограму налаштувань на картці MQTT інтеграції (три крапки вертикально)● Виберіть “Системні параметри”  ● Увімкніть функцію “Додавати нові об’єкти”

Illustration

2. Налаштування димерованої лампи у мобільному додатку i3 Home

2.1

Перехід до налаштування контролера

Для налаштування вихідних портів необхідно спочатку перейти до налаштувань контролера:● Переходимо в Меню - Менеджер пристроїв● Вибираємо потрібний контролер з переліку і натискаємоНалаштувати

Illustration

2.2

Налаштування вихідних портів

● Вибираємо пункт Порти та інтерфейси і переходимо у вкладку OUT 1-...● На вкладці вихідних портів OUT1-... виходи контролера зображено у вигляді окремих карток● Вибираємо піктограму потрібного Виходу

Illustration

2.3

Вибір типу периферійного пристрою

● У вікні налаштування виходу вибираємо “Що підключено?” ● Вказуємо Пристрій

Illustration

2.4

Вибір кімнати

● У полі «Де знаходиться пристрій» можна вказати місце перебування підключеного пристро● При необхідності додавання нової кімнати натискаємо на значок «+», розташований в правому верхньому куті екрану, присвоюємо Назву нового приміщення, задаємо його Тип та натискаємо на іконку "Зберегти"

Illustration

2.5

Назва пристрою

● Повертаємось у вікно налаштувань вибраного вихідного порту● У полі Назва, для зручності, слід вказати назву пристрою, за якою ви зможете однозначно його ідентифікувати● Натискаємо іконку "Зберегти"

Illustration

3. Налаштування параметрів обміну даними по протоколу MQTT

3.1

Перехід до налаштування контролера

● Переходимо в Меню - Менеджер пристроїв● Вибираємо контролер з мережевими інтерфейсами (версія N) і натискаємо Налаштувати

Illustration

3.2

Перехід до налаштування параметрів підключення

● Вибираємо пункт MQTT● У вікні, що відкриється, потрібно вказати Параметри підключення до MQTT брокера (протокол, адресу та порт), ID (ідентифікатор) клієнта, та, за необхідності, Логін та Пароль для аутентифікації

Illustration

3.3

Активація автоконфігурації для Home Assistant

● Перемкніть перемикач Автоконфігурація для Home Assistant● Натисніть кнопку Надіслати для відправки конфігурації пристроїв у Home Assistant

Illustration

4. Перевірка обміну даними по протоколу MQTT

4.1

Встановлення MQTT Explorer

● Для перевірки коректного обміну даними з контролером по протоколу MQTT можна скористатись стороннім програмним забезпеченням. Для прикладу, програма MQTT Explorer дозволяє повноцінно протестувати правильність налаштування топіків, проходження команд, зчитування стану пристроїв та багато іншого● Завантажте з офіційного web-сайту та встановіть MQTT Explorer. Вкажіть дані для підключення до MQTT-брокера: протокол, IP-адресу, порт, за необхідності - логін та пароль доступу до Home Assistant.

Illustration

● Натисніть Save, щоб зберегти налаштування● Натисніть Connect для підключення до брокера

4.2

Перевірка вмикання лампи

Якщо всі налаштування прописані вірно, відкриється робоче вікно програми, яке складається з 2-х основних частин: зліва - структура топіків, справа - вкладки, у яких можна задавати і відстежувати топіки, значення, історію змін значень.
Щоб задати значення яскравості лампи, необхідно за топіком:  /devices/123/commands/AAAA/triac/5/set відправити значення яскравості лампи у відсотках (від 0 до 100).
Для цього відкрийте вкладку Publish, у полі Topic: ● Введіть /devices/123/commands/AAAA/triac/5/set ● Виберіть “raw”, і у текстове поле нижче впишіть значення яскравості 100● Натисніть кнопку Publish

Illustration

У результаті виконання вказаних кроків у лівому вікні програми має з’явитись вітка топіка і повинна засвітитись лампа з максимальною яскравістю.
Поекспериментуйте з різними значеннями яскравості. Кожен раз, при натисканні кнопки Publish рівень яскравості має відповідати заданому значенню. Для вимкнення лампи задайте значення яскравості “0”.

4.3

Перевірка отримання даних про рівень яскравості

● Для отримання даних про рівень яскравості лампи у полі Topic введіть /devices/123/events/AAAA/triac/5/value● Натисніть кнопку Publish● Результат - у лівому вікні відобразиться вітка топіка з актуальним значенням яскравості лампи.

Illustration

Якщо перевірка процедури обміну даними успішна, можна переходити до конфігурування виходу у Home Assistant.

5. Налаштування димерованої лампи у Home Assistant

5.1

Перезавантаження конфігурації

● Виберіть пункт “Інструменти для розробників” у лівому меню● Натисніть “Сутності MQTT, налаштовані вручну”

Illustration

5.2

Перевірка коректної роботи лампи з керуванням через веб-інтерфейс Home Assistant

В результаті описаних кроків у розділі “Огляд” з’явиться пристрій з назвою, яку задали у конфігураційному файлі. Перемикачем на картці пристрою можна вмикати та вимикати лампу. 

Illustration

Довгим натисканням на картці відкривається вікно з розширеними налаштуваннями. Тут можна змінити значення яскравості лампи, переглянути історію значень та додаткову інформацію про сутність.

Illustration

Переконайтесь, що при кожній зміні положення повзунка яскравості чи вимикача лампа коректно змінює свій стан.

Вітаємо! Тепер ви можете керувати лампою з веб-інтерфейсу Home Assistant, з мобільного додатку i3 Home, за допомогою клавіші, підключеної до контролера, і, звичайно, можна налаштовувати автоматизації (у мобільному додатку або у Home Assistant).

Аналогічним чином можна налаштувати і інші периферійні пристрої, підключені до контролерів серії Atom.

Важливо! Видалення пристрою у налаштуваннях мобільного додатку не призведе до видалення сутності у Home Assistant. Відповідну сутність необхідно видалити вручну.

Перелік типових проблем та їх вирішення

  • Відсутнє з’єднання з брокером

    Зверніть увагу, що для обміну даними між контролером і Home Assistant необхідний зв’язок з брокером (у вікні налаштувань MQTT вгорі напис Статус З’єднано). Якщо з’єднання відсутнє - перевірте коректність введення логіну і паролю, IP-адресу брокера (контролер і брокер повинні бути у одній мережі). За необхідності - перевірте ping та переконайтесь, що порт 1883 відкритий.

Версії:
Додаток - версія не нижче 0.3.1 (від 7.10.2022)
Прошивка контролера не нижче 14.0

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!