Універсальні термостати

Для керування процесами у Розумному Будинку використовуються, як автоматизовані методи (за давачами, часом тощо), так і ручні, з використанням вимикачів, димерів, безконтактних сенсорів, мобільного додатку. Таким чином у ручному режимі можна керувати не лише вмиканням ламп, світильників, відкриванням штор, але і параметрами клімату у будинку. Але, якщо при вмиканні лампи легко контролювати її стан, то при зміні, наприклад, бажаної температури, зручно було б бачити її значення.
Звичайно, налаштовувати комфортну температуру можна у мобільному додатку. Але іноді зручніше і швидше натиснути клавішу чи повернути регулятор. 
Саме для таких випадків створені універсальні термостати - пристрої, як правило настінного монтажу, призначені для ручного регулювання параметрів мікроклімату у приміщеннях та з можливістю зображення на вбудованому екрані поточних та заданих значень цих параметрів, а також допоміжної інформації - режиму роботи, часу, дати тощо. Виходячи з міркувань універсальності застосування таких термостатів, виробники створили багато моделей з відповідними вбудованими давачами (температури, вологості, якості повітря) виходами (реле, інтерфейс 0-10В тощо) та інтерфейсами для обміну даними з іншими пристроями. Такі термостати, як правило, є повноцінними контролерами для керування кліматом і безпосередньо керують виконавчими пристроями.
Для систем Розумний Будинок, створених на базі контролерів серії Atom, такий функціонал термостата є надлишковим. Адже виконавчі пристрої підключаються до виходів контролерів. Тому, для того, щоб у ручному режимі задати чи змінити значення бажаної температури чи вологості достатньо простого пристрою з елементами керування (клавіші чи обертовий регулятор), дисплеєм та інтерфейсом для обміну даними з контролером.
На сьогодні доступні термостати з сенсорним екраном (моделі з давачами температури, вологості та концентрації вуглекислого газу) та з обертовим регулятором (з давачем температури). Для зв’язку з контролерами використовується провідний інтерфейс RS-485.

Illustration

Такі пристрої значно покращують зручність керування кліматом у будинку, роблять цей процес швидшим та інтуїтивно зрозумілим для всіх користувачів, а інформація на екрані дозволяє оперативно відстежувати поточні та задані параметри мікроклімату. 

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!