Перемикання режиму роботи входів (опторозв'язка)

Одна з ключових конкурентних переваг контролерів серії Atom - використання універсальних вхідних портів.
Таке рішення забезпечує можливість підключення до контролерів вимикачів, давачів з виходом типу “сухий контакт” (нормально розімкнутий, нормально замкнутий), або “відкритий колектор”, давачів з інтерфейсом 1-wire (до 20 давачів на 1 вхід), аналогових давачів (температури, вологості, освітлення тощо).
При використанні вимикачів та цифрових (бінарних) давачів на довгих лініях можуть виникати небезпечні завади. Тому необхідно використовувати додатковий захист входів за допомогою опторозв’язки. По замовчуванню всі входи за допомогою джамперів сконфігуровані в режимі "Оптопара" (“OP”). 

Зверніть увагу: Захист входів у вигляді опторозв'язки реалізований тільки у контролерах розміру 3U та 6U. У контролерах розміру 9U на багатофункційних входах реалізоване лише пряме підключення пристроїв.

Якщо ж до входу будуть підключені аналогові давачі, чи шина з пристроями 1-wire, входи потрібно переконфігурувати у режим прямого підключення. Для цього необхідно:1. За допомогою плоскої викрутки зняти лицьову панель контролера2. Вийняти плату індикації входів;3. У контролерах Atom модифікації N можна для зручності вийняти також плату ESP, викрутивши 4 гайки кріплення4. Перемкнути джампери на платі входів у положення “DIR” або “OPT” відповідно до потрібного режиму кожного з входів, як це показано на ілюстраціях:

Illustration

Зверніть увагу: для перемикання джампера зручно використовувати тонкий пінцет.

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!