Універсальні входи в контролерах серії Atom

Особливості та переваги

Серед переваг універсальних входів контролерів серії Atom слід відзначити простоту їх конфігурації та широкий функціонал. Входи легко конфігуруються для підключення різноманітних давачів (як аналогових, так і дискретних), і замовник, таким чином, має можливість підібрати оптимальну конфігурацію контролера, не переплачуючи кошти за невикористані входи.
Для забезпечення зручності та правильності підключення давачів, входи контролера пронумеровані на передній панелі. Універсальні входи реалізовано на окремому модулі-платі, який при потребі є змінним (у випадках зміни комплектації чи гарантійного випадку).

Важливо! Роз’єми з пружинними з’єднаннями, що використовуються на входах контролера, передбачають зручне та надійне під’єднання провідників перерізом до 1.5 мм2. 

Типи входів та їх кількість залежно від модифікації контролера

Типи входів та їх характеристики можуть відрізнятися в залежності від моделі та модифікації контролерів серії Atom. Для правильного підбору модифікації контролера зручно користуватися зведеною таблицею.
При підключенні кінцевих пристроїв, таких як вимикачі, на довгих лініях можуть виникати небезпечні завади. В контролерах серії Atom використовується додатковий захист при взаємодії з кінцевими приладами за допомогою опторозв’язки - режим «Оптопара». Також в режимі оптопари (для 3U та 6U) доступна індикація стану входів.


Важливо! Контролери версії N відрізняються від звичайної базової, наявністю набору провідних та безпровідних інтерфейсів зв’язку (Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth). Також дані контролери в порівнянні з базовою версією мають меншу кількість універсальних входів.

Зведена таблиця типів входів для різних модифікацій контролерів серії Atom

Illustration

Важливо! Для вибору режиму опторозв’язки (для 3U та 6U), слід розмістити перемички (джампери) у відповідному положенні. За замовчуванням, всі входи за допомогою джамперів сконфігуровано у режимі "Оптопара". 

Illustration

Важливо! При використанні інтерфейсних давачів на входах, для контролерів 3U та 6U, режим «Оптопара» слід вимкнути. Для моделей контролерів 9U та 9U версії N, немає можливості увімкнення режиму опторозв’язки цифрових входів.

Важливо! Номери входів та “спільні” виводи позначено на передній панелі контролера. «Спільні» клеми підписані буквою "G" і з‘єднані з “мінусом” живлення контролера. Всі «спільні» контакти з‘єднані між собою, тому при підключенні вимикачів багатопровідним кабелем, достатньо використати лише одне під’єднання до клеми “G”.

Приклади застосування універсальних входів контролера

На даний час, для підключення до універсальних входів контролера доступні: будь-які пристрої з виходом типу «сухий контакт», типу «відкритий колектор», цифрові та аналогові давачі, пристрої з інтерфейсом 1-wire, лічильники.

Важливо! На універсальний вхід контролера, що підтримує підключення давачів з інтерфейсом 1-wire можна під'єднати до 20 таких давачів. 

Всі входи досить легко конфігурувати за допомогою мобільного додатку i3 Home. Для конфігурації достатньо вибрати номер входу, присвоїти йому назву та вказати давач чи пристрій, що до нього під’єднано.

Схеми підключення пристроїв до входів контролера Atom

Illustration

Для Atom 3U та 6U

Illustration

Для Atom 9U

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!