Підключення по Modbus

Протокол Modbus застосовується у пристроях автоматизації, в тому числі і у системах «Розумний Дім». Як і будь-який інший протокол, він визначає правила передачі даних між пристроями. 
Відповідно до цього протоколу, система автоматизації повинна складатися з одного master-пристрою і до 248 підпорядкованих пристроїв. Таку конфігурацію та обмежену кількість slave-пристроїв відносять до недоліків протоколу Modbus. Проте, слід розуміти, що цей протокол є стандартом для обміну даними між пристроями у промисловій автоматиці.

У кожному контролері серії Atom присутній інтерфейс RS-485 з реалізацією протоколу Modbus, тому він може керувати будь-яким пристроєм, у якого передбачена можливість роботи з цим протоколом. Оскільки від початку цей протокол був створений відкритим, то розроблені тисячі пристроїв, що призначені для роботи з ним. 
Ось далеко не повний список:● кондиціонери;● різноманітні промислові і побутові лічильники;● давачі;● термостати;● конвектори;● пристрої керування освітленням;● пристрої контролю доступу;● деякі моделі моторизованих карнизів.
Пристрої на шині RS-485 підключаються до контролера за допомогою кабеля типу "вита пара", що суттєво покращує завадостійкість і є обов'язковою умовою для підключення усіх пристроїв, що працюють по протоколу Modbus. Використання витої пари дозволяє створювати лінії довжиною до 1200 метрів, що практично задовольняє всі потреби автоматизації житлового будинку.Важливо, також, забезпечити достатнє віддалення інформаційних кабелів від силових. Для покращення завадостійкості часто використовують екранований кабель.

Важливо! Екрануюче обплетення має бути заземлене тільки з одного боку.

Обов'язковою умовою надійної роботи інтерфейсу RS-485, відповідно до стандарту, є наявність узгоджувальних резисторів на обох кінцях шини. Ці резистори входять у комплект постачання контролерів Atom.
Топологія шини - лінійна, з мінімальною довжиною відгалужень для підключення периферійних пристроїв.

Illustration

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!