Автоматизація камінів

Коли з’являється потреба у резервному джерелі тепла у будинку, в першу чергу згадують про камін.Живий вогонь, що наповнює теплом будинок завжди асоціювався з комфортом та затишком.
З розвитком технологій опалення камін отримав додаткові можливості для ефективного та економного обігріву будинку.  
Каміни за типом палива поділяються на такі види:● дров’яні● газові● електричні● біокаміни
Крім того, існує класифікація камінів за типом відбору тепла:● повітряні● з водяним теплообмінником● акумуляційні
В першу чергу слід згадати дров’яні каміни. Процес згоряння палива у них контролюється заслінками, що регулюють як подачу повітря у топку , так і процес відведення продуктів згоряння у димохід.
Дров’яні каміни зазвичай використовуються як джерело тепла для повітряного опалення будинку з конвекційним та променевим перенесенням тепла. Але популярними є і моделі з водяними теплообмінниками, що дозволяє включити їх як основний чи додатковий опалювальний пристрій у водяній системі опалення.
Оскільки процес згоряння дров дуже важко автоматизувати, і він характеризується нерівномірним виділенням тепла впродовж часу роботи, набули поширення так звані акумулятори тепла. Вони виготовляються у вигляді масивних елементів, що нагріваються у процесі спалювання дров і після завершення горіння каміна протягом декількох годин віддають накопичене тепло. Така конструкція дозволяє частково компенсувати певні недоліки використання каміна через суттєве збільшення інерційності системи.
Для покращення експлуатаційних характеристик дров’яних камінів їх включають у загальну систему опалення (повітряну чи водяну). Для керування та контролю за процесом горіння використовуються заслінки з сервоприводами, багатоходові клапани та давачі температури (у тому числі високотемпературні). Доступна навіть така опція, як електричні запальники для автоматичного чи дистанційного підпалювання дров.
Газові каміни схожі за конструкцією з тією відмінністю, що процес подачі палива відбувається безперервно і його легко регулювати. Але така конструкція потребує підведення газопроводу.
Електричні каміни позбавлені більшості недоліків попередніх конструкцій, але у них відсутня основна їх перевага - наявність справжнього полум’я.Керувати таким каміном можна за допомогою звиклих терморегуляторів (вбудованих чи зовнішніх), що використовуються для будь-яких інших електричних опалювальних пристроїв.

Illustration

Окрема категорія - це біокаміни.
Декоративні, як правило невеликі за розмірами, конструкції, що для роботи використовують біопаливо - суміш денатурованого етилового спирту з домішками для покращення горіння. Для додаткової зручності деякі моделі обладнують автоматичними системами розпалу, регулювання та припинення горіння, що активуються за допомогою пульта дистанційного керування. Зустрічаються моделі, у яких модуляція полум’я відбувається в такт музиці в акустичній системі.
Оскільки, як правило, камін є одним з центральних елементів як інтер’єру, так і системи опалення, проєктування та монтаж необхідно планувати заздалегідь, узгодивши всі кроки з фахівцями.

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!