Підключення DALI

Для керування багатьма освітлювальними пристроями був розроблений інтерфейс DALI. Інтерфейс DALI (Digitally Addressable Lighting Interface) - цифровий адресний інтерфейс освітлення. На даний час він є міжнародним стандартом протоколу зв'язку, розробленим для інтелектуальних систем управління освітленням.
Для керування пристроями з інтерфейсом DALI у лінійці Atom представлений контролер Barium. До його DALI виходу можна підключати лампи, світильники, блоки живлення, давачі та інші пристрої, що працюють на цій шині. 
Одночасно можуть бути підключені до 64 пристроїв, не враховуючи контролери DALI (перемикачі, давачі).
DALI є двопровідною шиною, яку можна прокладати разом з силовими лініями, в тому числі всередині одного кабелю, і полярність підключення не має значення. Обмеження довжини лінії - 300м при поперечному перерізі 1.5мм.кв. При зменшенні перерізу максимальна довжина лінії пропорційно зменшується.
Топологія шини - будь-які варіанти, крім кільця. Кінцеві резистори (термінатори) не потрібні.

Топологія підключення

Illustration

Необхідним елементом для функціонування шини крім контролера та підлеглих пристроїв є спеціалізований блок живлення. Він забезпечує робочу напругу шини (зазвичай 16В), і струм шини не вище 250мА.
Налаштування у мобільному додатку передбачає ініціалізацію шини - контролер опитує шину і прописує адреси підключеним пристроям. В цей момент всі освітлювальні пристрої на шині гаснуть.
Наступний етап - вибираємо по черзі кожен пристрій (він в цей момент засвічується для зручності ідентифікації), у відповідних полях варто прописати індивідуальні назви світильників та вказати приміщення, у якому вони знаходяться.
Кожен DALI пристрій має незалежну пам'ять, в яку зберігаються його налаштування: адреса, участь в групах та сценаріях.

Важливо! якщо у шину підключаються пристрої, які раніше були налаштовані у іншій системі - необхідно повністю видалити шину DALI у додатку і пройти повну процедуру налаштування всіх пристроїв. При цьому будуть видалені всі автоматизації, у яких були задіяні пристрої на шині DALI.

Illustration

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!