Підключення 0-10V (1-10V)

Для регулювання яскравості світлодіодних стрічок та світильників часто використовуються системи управління світлом, що працюють за стандартом 0-10V. Стандарт 0-10V є одним із найперших і найпростіших протоколів управління освітленням. Пізніше використання цього інтерфейсу розширилось на керування швидкістю обертання вентиляторів у вентиляційних установках чи фанкойлах, плавне регулювання термоголовками. Навіть з’явились газові котли, у яких модуляція полум’я пальника задається за допомогою сигналу 0-10V.
Зміна яскравості чи швидкості обертання відбувається шляхом зміни напруги в діапазоні - від 0 до 10V, де параметр 0V означає, що світло вимкнено або яскравість мінімальна, а 10V - 100% яскравості. Інколи виробники обладнання радять використовувати окремий вимикач чи реле для повного вимкнення керованого пристрою. По суті, даний інтерфейс є одностороннім зв'язком від контролера до освітлювального пристрою.
У лінійці контролерів серії Atom вихід з інтерфейсом 0-10V реалізується за допомогою змінного модуля 10D у складі контролера Atom Hydrogen.

Illustration

Переваги використання інтерфейсу 0-10V - простота використання та підключення. Жодних додаткових налаштувань чи програмування не потрібно. Підключення відбувається простим двохпровідним кабелем (краще екранованим), у налаштуваннях виходу контролера достатньо вказати тип підключеного пристрою.
З цих переваг випливають і певні недоліки, на які варто звернути увагу при виборі обладнання. Інтерфейс аналоговий, тому з метою покращення завадостійкості бажано використовувати для підключення екранований кабель мінімально можливої довжини та монтувати його слід на достатній відстані від силових кабелів чи інших джерел електромагнітних завад. Крім того, відсутній зворотний зв'язок, через що ми не завжди можемо знати, в якому стані знаходиться керований пристрій.

Приклад підключення пристроїв з використанням інтерфейсу 0-10V до Atom Hydrogen:

Illustration

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!