Підключення адресної світлодіодної стрічки (WS28xx)

Для реалізації повноколірної підсвітки з використанням динамічних світлових ефектів часто використовують адресну світлодіодну стрічку серії WS2811-WS2818. Таке рішення знайшло застосування у динамічній підсвітці сходинок, інтер’єрному, фасадному та ландшафтному освітленні. 
Протокол передачі даних забезпечує індивідуальне керування кольором та, яскравістю кожного світлодіода чи групи світлодіодів (пікселя) у стрічці. Слід зауважити, що освітлювальні пристрої такого типу можуть бути реалізовані і у вигляді окремих точкових пікселів та потужних світильників, що послідовно з’єднуються кабелем. Сигнал керування також передається послідовно від одного пікселя до іншого (на стрічках є позначка у вигляді стрілки, що вказує напрям проходження сигналу). Крім того, як правило контакти мають маркування DI (digital input) та DO (digital output) які дають можливість правильно з’єднати окремі відрізки стрічки.Окремо слід зауважити, що таке послідовне проходження сигналу, з одного боку, суттєво спрощує комутацію сегментів стрічки між собою, з іншого - у випадку виходу з ладу одного зі світлодіодів, до всіх наступних діодів не буде надходити сигнал керування. Ця проблема частково вирішена у світлодіодах серії WS2813-2815 шляхом додавання резервного проводу для обходу дефектного пікселя.
У лінійці контролерів серії Atom вихід для керування адресною стрічкою реалізується за допомогою змінного модуля ALC у складі контролера Atom Hydrogen або 1U Extension WS.

Illustration


Переваги використання інтерфейсу WS28xx - простота використання та підключення. Підключення відбувається простим двопровідним кабелем (краще екранованим), у налаштуваннях виходу контролера потрібно вказати тип стрічки, кількість світлодіодів та кількість сегментів. Детальніше про налаштування - 🔗 Налаштування адресних стрічок.
Цифровий інтерфейс передбачає передачу даних з амплітудою сигналу до 3.3В, тому з метою покращення завадостійкості бажано використовувати для підключення екранований кабель мінімально можливої довжини та монтувати його слід на достатній відстані від силових кабелів чи інших джерел електромагнітних завад. 
На даний час на ринку доступні стрічки та пікселі з напругою живлення 5, 12 та 24 вольти. Звертайте особливу увагу на цей параметр при підключенні.

Illustration

Схема Підключення адресної світлодіодної стрічки (WS28xx)

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!