Підключення давачів 1-Wire

1-wire це інтерфейс, що дозволяє будувати мережі з пристроїв із топологією загальна шина, один ведучий – багато ведених. Кожен пристрій має власну унікальну 64-бітну адресу. 

При підключенні кінцевих пристроїв, таких як вимикачі, цифрові давачі, на довгих лініях можуть виникати небезпечні завади, тому ми використовуємо додатковий захист та покращення роботи входів за допомогою опторозв’язки. По замовчуванню на виробництві всі пристрої із 12 входами за допомогою джамперів сконфігуровані в режимі “Оптопара“. Якщо Ви використовуєте інтерфейсні або аналогові давачі на входах контролера, не забудьте вимкнути цей режим.

Illustration

У контролерах серії Atom передбачено підключення давачів температури DS18B20 до універсальних входів. 

Illustration

DS18B20 – це високоточний цифровий давач температури.
Основні характеристики:
● Діапазон: -55.. 125 °C● Точність: 0.5 °C● Живлення: 3-5.5V
Для двосторонньої передачі сигналів, попри назву, може використовуватись :● 2 дроти: один загальний\земля, а другий для живлення та передачі даних.● 3 дроти (яку ми рекомендуємо): перший загальний\земля, другий для передачі даних, третій для живлення.

Illustration

В цьому і полягає особливість цієї мережі, що для живлення та даних можна використовувати один провідник, хоча, як правило, у пристроях є третій вивід для підключення зовнішнього живлення.

Основні параметри інтерфейсу 1-Wire:● напруга живлення пристроїв - 3.3-5В;● максимальна довжина магістралі при використанні витої пари - до 300 м;● максимальна кількість абонентів на магістралі максимальної довжини – до 250;● швидкість обміну магістралі максимальної довжини - до 16,3 кбіт/c.

Важливо! До одного входу контролера може бути під'єднано до 20 давачів. При кількості давачів більше ніж 3 та великій довжині лінії може бути потрібно під'єднати додатковий підтягуючий резистор (між виходом живлення 3.3В і входом контролера), з опором від 1,5 кОм до 4,7 кОм, залежно від довжини і кількості давачів. Чим більша довжина і кількість давачів, тим менший повинен бути резистор.

Illustration

Топологія мережі 1-wire

Хоча мережі 1-Wire часто мають досить «вільну топологію», вони зазвичай вписуються в кілька узагальнених категорій, заснованих на розподілі 1-Wire пристроїв і організації з'єднувальних проводів.

1. Лінійна топологія. Шина 1-Wire формується як одна лінія, починаючи від контролера і поширюючись до найвіддаленішого підпорядкованого пристрою. Інші підпорядковані пристрої підключені до шини 1-Wire з незначними (< 3 м) відгалуженнями.

Illustration

2. Топологія «Зірка»: шина 1-Wire розділена ще біля контролера і поширюється на кілька гілок різної довжини. Уздовж або на кінцях гілок є підпорядковані пристрої.

Illustration

Тестування показало, що топологія мережі типу «зірка» найменш стабільна у роботі. Різні гілки мають неузгоджені електричні параметри, через що у шині виникають паразитні відбиття сигналу, які спричиняють помилки даних. З цієї причини використання топології “зірка” не рекомендується.Якщо у системі змонтовано декілька фізичних ліній 1-wire, найкращим рішенням буде підключити їх до різних входів контролера.

Боротьба з завадами у мережі 1-Wire

Шина 1-wire чутлива до завад та організації з'єднувальних проводів. Ось декілька порад щодо монтажу шини:● Шину 1-Wire прокладайте на відстані від високовольтних проводів, трансформаторів та проводів LED освітлення (вони можуть створювати значні завади від великих струмів та димування ламп)● Не потрібно використовувати екрановану виту пару. При спробі заземлити екран – зв'язок повністю губиться● Відгалуження від шини в 2-3 метри, в цілому, не погіршують якість роботи системи, але можуть спростити монтаж

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!