Підключення давачів 1-Wire

1-wire це інтерфейс, що дозволяє будувати мережі з пристроїв із топологією загальна шина, один ведучий – багато ведених. Кожен пристрій має власну унікальну 64-бітну адресу. 
У контролерах серії Atom передбачено підключення давачів температури DS18B20 до універсальних входів. 

Illustration

DS18B20 – це високоточний цифровий давач температури.
Основні характеристики:
● Діапазон: -55.. 125 °C● Точність: 0.5 °C● Живлення: 3-5.5V
Для двосторонньої передачі сигналів, попри назву, може використовуватись :● 2 дроти: один загальний\земля, а другий для живлення та передачі даних.● 3 дроти (яку ми рекомендуємо): перший загальний\земля, другий для передачі даних, третій для живлення.

Illustration

В цьому і полягає особливість цієї мережі, що для живлення та даних можна використовувати один провідник, хоча, як правило, у пристроях є третій вивід для підключення зовнішнього живлення.

Основні параметри інтерфейсу 1-Wire:● напруга живлення пристроїв - 3.3-5В;● максимальна довжина магістралі при використанні витої пари - до 300 м;● максимальна кількість абонентів на магістралі максимальної довжини – до 250;● швидкість обміну магістралі максимальної довжини - до 16,3 кбіт/c.

Важливо! До одного входу контролера може бути під'єднано до 20 давачів. При кількості давачів більше ніж 3 та великій довжині лінії може бути потрібно під'єднати додатковий підтягуючий резистор (між виходом живлення 3.3В і входом контролера), з опором від 1,5 кОм до 4,7 кОм, залежно від довжини і кількості давачів. Чим більша довжина і кількість давачів, тим менший повинен бути резистор.

Illustration

Топологія мережі 1-wire

Хоча мережі 1-Wire часто мають досить «вільну топологію», вони зазвичай вписуються в кілька узагальнених категорій, заснованих на розподілі 1-Wire пристроїв і організації з'єднувальних проводів.

1. Лінійна топологія. Шина 1-Wire формується як одна лінія, починаючи від контролера і поширюючись до найвіддаленішого підпорядкованого пристрою. Інші підпорядковані пристрої підключені до шини 1-Wire з незначними (< 3 м) відгалуженнями.

Illustration

2. Топологія «Зірка»: шина 1-Wire розділена ще біля контролера і поширюється на кілька гілок різної довжини. Уздовж або на кінцях гілок є підпорядковані пристрої.

Illustration

Тестування показало, що топологія мережі типу «зірка» найменш стабільна у роботі. Різні гілки мають неузгоджені електричні параметри, через що у шині виникають паразитні відбиття сигналу, які спричиняють помилки даних. З цієї причини використання топології “зірка” не рекомендується.Якщо у системі змонтовано декілька фізичних ліній 1-wire, найкращим рішенням буде підключити їх до різних входів контролера.

Боротьба з завадами у мережі 1-Wire

Шина 1-wire чутлива до завад та організації з'єднувальних проводів. Ось декілька порад щодо монтажу шини:● Шину 1-Wire прокладайте на відстані від високовольтних проводів, трансформаторів та проводів LED освітлення (вони можуть створювати значні завади від великих струмів та димування ламп)● Не потрібно використовувати екрановану виту пару. При спробі заземлити екран – зв'язок повністю губиться● Відгалуження від шини в 2-3 метри, в цілому, не погіршують якість роботи системи, але можуть спростити монтаж

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!