Thank you!
We will contact you shortly.
Підключення давачів 1-Wire
1-wire це інтерфейс, що дозволяє будувати мережі з пристроїв із топологією загальна шина, один ведучий – багато ведених. Кожен пристрій має власну унікальну 64-бітну адресу.
При підключенні кінцевих пристроїв, таких як вимикачі, цифрові давачі, на довгих лініях можуть виникати небезпечні завади, тому ми використовуємо додатковий захист та покращення роботи входів за допомогою опторозв’язки. По замовчуванню на виробництві всі пристрої із 12 входами за допомогою джамперів сконфігуровані в режимі “Оптопара“. Якщо Ви використовуєте інтерфейсні або аналогові давачі на входах контролера, не забудьте вимкнути цей режим.
Топологія мережі 1-wire
Хоча мережі 1-Wire часто мають досить «вільну топологію», вони зазвичай вписуються в кілька узагальнених категорій, заснованих на розподілі 1-Wire пристроїв і організації з'єднувальних проводів.
1. Лінійна топологія. Шина 1-Wire формується як одна лінія, починаючи від контролера і поширюючись до найвіддаленішого підпорядкованого пристрою. Інші підпорядковані пристрої підключені до шини 1-Wire з незначними (< 2 м) відгалуженнями.
2. Топологія «Зірка»: шина 1-Wire розділена ще біля контролера і поширюється на кілька гілок різної довжини. Уздовж або на кінцях гілок є підпорядковані пристрої.
Тестування показало, що топологія мережі типу «зірка» найменш стабільна у роботі. Різні гілки мають неузгоджені електричні параметри, через що у шині виникають паразитні відбиття сигналу, які спричиняють помилки даних. З цієї причини використання топології “зірка” не рекомендується.Якщо у системі змонтовано декілька фізичних ліній 1-wire, найкращим рішенням буде підключити їх до різних входів контролера.
Боротьба з завадами у мережі 1-Wire
Шина 1-wire дуже чутлива до завад, кількості давачів, довжини та організації з'єднувальних проводів. Кожен додатковий давач або додаткова довжина дроту збільшує паразитну ємність шини, що погіршує її загальну стабільність і може призвести до її повної непрацездатності.
Ось декілька порад щодо монтажу шини:
● Шину 1-Wire прокладайте на максимальній відстані від високовольтних проводів, проводів димованих ламп, LED освітлення, двигунів, соленоїдів, електромагнітів, насосів, що створюють значні завади при керуванні ними.● Монтуйте шину 1-Wire подалі від іншого силового і комутаційного обладнання, що може створювати електромагнітні, іскрові завади.● Зверніть особливу увагу на монтаж проводки LED стрічок, оскільки вони зазвичай працюють з димуванням, тому є джерелом імпульсних завад для шини 1-Wire, що сильно залежать від довжини, перерізу, матеріалу проводів і потужності та довжини стрічки, що використовується. Проводи більшого перерізу і меншої довжини зменшують втрати напруги на з’єднувальних проводах і зменшують завади, що вони викликають. Також обов’язково прокладайте їх подалі від сигнальних проводів, типу шини 1-Wire, входів кнопок, давачів. Ні в якому разі не прокладайте силові та сигнальні лінії в одному кабелі.● При можливості для живлення пристроїв і LED стрічок використовуйте окремі блоки живлення. Це особливо актуально в 9U пристроях, де DC виходи гальванічно розв’язані, що суттєво зменшує вплив завад на вхідні інтерфейси.
● Для шини 1-Wire використовуйте якісні кабелі витої пари з хорошою ізоляцією, мідними жилами і якісним екраном.● Екрановані виті пари зменшують завади від силових ліній і обладнання, тому рекомендується їх використовувати при прокладці в місцях де використовуються LED стрічки, димоване освітлення, двигуни, індуктивні навантаження. В місцях підключення давачів не забувайте з’єднувати екрани також, щоб кабель був екранований по всій довжині. Але слід розуміти, що екрановані кабелі збільшують загальну ємність шини, що негативно впливає на її максимальну довжину і кількість давачів на ній. Тобто завадостійкість шини збільшується, а кількість давачів і довжина зменшується. Використовуйте одну пару для передачі живлення давачів, а іншу для передачі сигналу і мінуса давачів.
● Відгалуження від шини довжиною 1-2 метри, не сильно погіршують якість роботи системи, але можуть суттєво спростити монтаж.● Купуйте лише оригінальні давачі, зараз дуже багато підробок DS18B20, які мають або дуже погані характеристики, або взагалі не працюють і можуть призвести до поганої роботи інших давачів, що знаходяться на цій шині.● Якщо потрібно під'єднати кілька давачів на великій відстані та на об'єкті присутнє обладнання, що створює значні електромагнітні завади, то варто використовувати давачі з інтерфейсом RS-485, оскільки цей інтерфейс значно менш чутливий до завад. ● Також як варіант можна використовувати NTC давачі, вони менш чутливі до завад, але тоді на кожен давач потрібно використовувати окрему сигнальну лінію.
Не знайшли відповідь на своє запитання?
Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!