Автоматизація опалення комбінованого типу

На сьогодні існує великий вибір опалювальних пристроїв різних типів. Така різноманітність зумовлена потребами клієнтів розв'язувати задачі обігріву приміщень в оптимальний спосіб та з реалізацією індивідуальних вимог щодо комфорту, технічних особливостей обладнання і вартості енергоносіїв.
Як правило, задовольнити усі вимоги до системи опалення з використанням лише одного типу опалювальних пристроїв не вдається. Саме тому у проєкти включають різні типи джерел тепла та опалювальних пристроїв. У кожного з них є свої переваги та недоліки. Розглянемо їх детальніше.
Системи опалення поділяються на:● водяні - тепло переноситься водою від котла до нагрівальних пристроїв у кімнатах● повітряні - повітря нагрівається від джерела тепла і через систему повітропроводів розподіляється по приміщеннях  електричні - тепло генерується безпосередньо у електричних нагрівальних пристроях 
У якості джерел тепла можуть використовуватись:● газові котли - економний і найбільш поширений варіант. Потребує наявності газопроводу● електричні котли та нагрівальні пристрої - використовуються, якщо неможливо або складно підключитись до центрального газопроводу твердопаливні котли - ефективне джерело тепла. Незручне обслуговування● теплові помпи (їх варіант - інверторний кондиціонер) - найефективніший варіант електричного опалення. Висока вартість обладнання● каміни - зручні, як резервне джерело тепла. Використовуються як у системах повітряного так і водяного опалення
Нагрівальні пристрої, які, як правило, використовуються у системах опалення:● радіатори - типове рішення у випадку водяного опалення● фанкойли - ефективне рішення для швидкого нагріву приміщень. Підлогові фанкойли зручно використовувати для опалення кімнат з панорамними вікнами● тепла підлога - забезпечує максимально комфортні умови перебування в приміщенні. Використовуються як водяні, так і електричні варіанти. Особливі вимоги до утеплення будинку та матеріалів підлогового покриття інфрачервоні панелі - ефективний варіант електричного опалення. Характеризуються малою інерційністю та високим ККД● внутрішні блоки кондиціонерів - найбільш ефективне рішення для обігріву. Універсальність застосування - підходять для обігріву та охолодження. 
Розглянемо один з типових варіантів системи опалення комбінованого типу. Для збільшення надійності та зменшення залежності від використання одного типу енергоносія використовуються різні типи джерел тепла і опалювальних пристроїв:● газовий (пріоритетний) і електричний котли  водяна система опалення з використанням радіаторів у всіх кімнатах● електрична тепла підлога у кухні та санвузлах● інверторний кондиціонер - для обігріву та охолодження у вітальні і спальні.

Illustration

Таке збалансоване рішення дозволяє повноцінно опалювати будинок з використанням газу як основного енергоносія і електроенергії, як резервного.
Електрична тепла підлога забезпечує додатковий обігрів та комфорт паралельно з водяним опаленням та у періоди, коли котел для обігріву використовувати вже недоцільно. 

Кондиціонери можуть частково заміняти газове опалення у міжсезоння, коли ефективність такого типу обігріву максимальна. І додатково виконують функцію підтримання комфортної температури в кімнатах в період літньої спеки.

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!