Thank you!
We will contact you shortly.
Підбір та використання блоків живлення у системі «Розумний Будинок»
Робота будь-якого електронного пристрою передбачає наявність джерела живлення. Поширений варіант живлення багатьох пристроїв у будинку - блоки живлення постійного струму.
Блоки живлення постійного струму заведено класифікувати за наступними критеріями:
● за принципом дії : трансформаторні та імпульсні;● за вихідною напругою : в залежності від номінальної напруги живлення споживача, що підключається (3.3 V, 5V, 12V, 24V, 48V та інші);● за вихідним струмом: в залежності від споживаної потужності споживача, що підключається;● за типом стабілізації: стабілізовані та нестабілізовані;● за типами захисту: можуть містити функції захисту від КЗ на виході, захисту від перегріву, захисту від перевантаження, захист від завад в мережі;● за конструктивним виконанням : вбудовані - ідуть як складова частина схеми певного електронного пристрою, та зовнішні - пристрій в окремому корпусі. Зовнішні блоки живлення своєю чергою за типом корпусу найбільш часто доводиться зустрічати металеві та пластикові (з можливістю монтажу на DIN-рейку).
Система Розумного Будинку від компанії i3 Engineering теж потребує використання блоків живлення. Крім давачів, первинних перетворювачів та виконавчих пристроїв, живлення постійною напругою потребують і контролери.
Контролери серії Atom розраховані на підключення живлення напругою від 9V до 48V. Такий доволі широкий діапазон напруги живлення зручний насамперед можливістю підключення до контролера різних за значенням вихідної напруги блоків живлення (з напругою 12V, 24V, 36V і 48V). Між тим, варто зазначити, що оптимальним варіантом для живлення контролерів серії Atom буде блок живлення з виходом 24V DC.
Значна частина давачів, аналогових перетворювачів, сервоприводів, передбачає для живлення саме це значення напруги. Регульовані приводи повітряних заслонок та аналогові давачі тиску у системі вентиляції, приводи жалюзі та штор, регульовані термоголовки радіаторів – все це приклади компонентів системи Розумного Будинку, що живляться переважно від напруги 24V. Ще одним прикладом використання даного значення напруги в системі Розумного Будинку є живлення LED-стрічок.
В порівнянні з блоками живлення з напругою на виході 12V, блоки на 24V мають ряд переваг:
● вдвічі менший струм споживання, а звідси й можливість прокладки кабелів меншого поперечного перерізу, а також значно менші теплові втрати;● на димований вихід контролера Atom для управління LED стрічкою можна під'єднати вдвічі більшу потужність (оскільки даний вихід має обмеження по струму навантаження, а не по потужності в цілому).
Підбір блоків живлення
При монтажі блока живлення слід враховувати схильність його елементів до нагрівання. У переважній більшості сучасних блоків живлення існує захист від перегріву: при перегріві напруга на виході блока живлення вимикається, і відновлюється тільки після охолодження блока.
Важливо! Підключення блоків живлення до мережі 220V слід виконувати відповідно до схеми, наведеної в документації, що надається виробником в комплекті з блоком живлення. «Мінусові» клеми блоків живлення у переважній більшості випадків об’єднують в одній точці (т.зв. GND).
Важливість правильного підбору блоків живлення
Правильний підбір, підключення та експлуатація блоків живлення для системи Розумний Будинок - запорука надійності роботи системи та якісне живлення домашнього електрообладнання.
Не знайшли відповідь на своє запитання?
Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!