Автоматизація електричного опалення

Принцип роботи електричного опалення – перетворення електричної енергії в теплову.
Найчастіше використовуються такі види опалювальних пристроїв:
● конвектори, тепловентилятори;● електричні теплі підлоги;● інфрачервоні обігрівачі (керамічні настінні панелі, плівкові теплі підлоги);
Найпростіший вид електричних обігрівачів - конвектори, масляні радіатори та тепловентилятори. Внаслідок високої температури нагрівальних елементів нагрівається навколишнє повітря, яке, завдяки конвекції чи повітряному потоку з вентилятора, розходиться по приміщенню.
Інфрачервоні опалювальні пристрої працюють завдяки тепловому випромінюванню. І нагрівають вже безпосередньо предмети, що знаходяться поблизу. Такий тип опалення характеризується малою інерційністю, а, отже, приміщення дуже швидко нагрівається, але, лише в зоні дії інфрачервоних променів.
Найбільш комфортними у використанні є електричні теплі підлоги. Вони виготовляються у вигляді нагрівального кабелю або плівки з інфрачервоними елементами. Монтаж - або у бетонну стяжку (нагрівальний кабель), або безпосередньо під підлогове покриття (інфрачервоні плівкові підлоги). Дуже зручні та довговічні. Хоча, як правило, їх варто використовувати лише як додаткове джерело тепла. Особливо, якщо приміщення недостатньо утеплене.
Керувати електричним опаленням можна за допомогою спеціальних терморегуляторів (окремих або вбудованих у пристрій). Проте, найбільш прогресивний вид керування - за допомогою контролерів системи Розумний будинок. У такому випадку є можливість задавати бажану температуру по графіку, створювати різноманітні автоматизації, дистанційно керувати та контролювати стан за допомогою мобільного додатку.

Схема підключення електричних опалювальних пристроїв до контролера Atom Magnesium N із використанням контакторів:

Illustration


Схема підключення електричних опалювальних пристроїв до контролера Atom Carbon:

Illustration

Для керування пристроями електричного опалення рекомендуємо використовувати контролери Atom Ferrum (навантаження до 2.2 кВт), Atom Carbon (навантаження до 3.5 кВт), Atom Carbon +R3 (навантаження до 3.5 кВт та 5,7кВт на відповідних виходах). Інший варіант комутації потужних навантажень - використання контакторів (проміжних реле).

Переваги та недоліки електроопалення

Серед переваг варто відзначити:

● Невисока ціна обладнання в порівнянні з газовими та твердопаливними котлами.● Швидкий та легкий монтаж.● Просте обслуговування.● Високий ККД.● Встановлення та перенесення пристроїв не потребує дозволів.● Немає потреби у димоході.● Відсутні більшість ризиків, притаманних газовому опаленню - утворення чадного газу, витік газу, підвищена пожежна небезпека.● Безшумна робота.● Довгий термін служби.● Автоматизація системи опалення та можливість гнучкого регулювання роботи системи за допомогою терморегуляторів.

Недоліки електричного опалення:

● Відносно висока вартість експлуатації● Підвищені вимоги до кабелювання будинку.● Необхідне встановлення додаткових пристроїв для регулювання чи пріоритезації доступної потужності.● Повна залежність роботи системи опалення від наявності електроживлення

Зрозуміло, що питання комфортного клімату у будинку потрібно вирішувати комплексно. Не лише шляхом великої кількості та сумарної потужності нагрівальних приладів, але і добре продуманої та спроєктованої теплоізоляції приміщень, правильного режиму роботи вентиляційних установок. 
Існують і інші види електричного опалення, але з опосередкованим утворенням тепла - теплові помпи та системи водяного опалення з використанням електричного котла. Таким системам присвячені окремі статті.

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!