Автоматизація повітряного опалення

Найдавніший та доволі простий у реалізації тип опалення - повітряний. І досі у багатьох країнах він залишається найбільш розповсюдженим. Повітряне опалення застосовується для обігріву промислових, торговельних і складських приміщень великого об'єму, а також приватних будинків та котеджів.
Для реалізації такого способу обігріву використовуються:● тепловентилятори● фанкойли● теплові помпи (кондиціонери)● каміни● печі● газові конвектори
У залежності від особливостей приміщення та технічного завдання використовують як природну (конвекційну), так і примусову циркуляцію повітря. В першому випадку рух відбувається шляхом різниці густини повітря: тепле повітря, яке надходить у приміщення, змушує важче холодне повітря переміститись у нижню частину кімнати.
Примусова циркуляція відбувається за допомогою вентиляторів, вбудованих у решітки чи у канали повітропроводів, та забезпечують необхідний рух повітряних мас. Така система є більш ефективною, хоч і потребує застосування додаткового обладнання.
Застосування вентиляторів, регульованих заслонок та клапанів з сервоприводами, дозволяє легко реалізувати систему керування кліматом, особливо, якщо проєкт передбачає використання сучасних систем автоматизації.
Управління тепловими режимами можна здійснювати з допомогою програмованих термостатів чи інтегрувати виконавчі пристрої у систему Розумний Будинок. У такий спосіб забезпечується високий комфорт та економічність системи повітряного опалення.

Illustration

Переваги повітряного опалення:

● Відносна дешевизна джерел тепла (крім теплових помп). Простота розведення повітряних потоків.● Мала інерційність системи. Приміщення прогрівається дуже швидко.● На відміну від водяного опалення відсутні ризики розморожування системи, протікання води.● Легкий монтаж повітропроводів.● Систему розподілу повітря можна сумістити з вентиляцією та системою кондиціонування.● Легкість обслуговування.

Недоліки:

● Не завжди вдається змонтувати систему розподілу повітря з використанням конвекції. Через це, як правило, застосовують вентилятори для примусової циркуляції повітря як навколо джерела тепла, так і у приміщеннях. ● Для обігріву потрібно велика кількість повітря, тому виникає необхідність використовувати повітропроводи з великим поперечним перерізом.● Зворотна сторона малої інерційності системи повітряного опалення - швидке охолодження приміщення після вимкнення опалення.● Шум та постійний рух повітря, а отже, потрібні додаткові системи фільтрації.
Додатково у системі повітряного опалення можна використати і інший функціональні елементи, що суттєво покращить клімат та якість повітря у приміщенні:● Зволожувач● Рекуператор● Кондиціонер● Іонізатор● Повітряний фільтр● Систему ультрафіолетового очищення повітря

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!