Thank you!
We will contact you shortly.
Автоматизація кондиціонування
Правильно запроєктована кліматична система будинку включає у себе системи опалення, кондиціонування та вентиляції приміщень. Вкрай важливо налагодити їх взаємодію для забезпечення необхідних параметрів навколишнього середовища. Якщо цього не зробити, цілком реальною стане ситуація, коли пристрої різних систем будуть намагатись досягнути своїх заданих умов. У такому випадку реальною може стати ситуація, коли радіатор нагріває повітря у кімнаті до 24°C, кондиціонер намагається його охолодити до температури 22°C та осушити, а вентиляційна система налаштована на посилений режим роботи при пониженій вологості. Результат - всі системи працюють на максимальній потужності, у кімнаті не оптимальний клімат та сильний шум.
Щоб уникнути таких ситуацій, найкраще забезпечити централізоване керування кліматом у будинку, наприклад, у складі системи Розумний Будинок.
Таке рішення має декілька суттєвих переваг:● легке налаштування та зміна температури та режиму роботи у залежності від часу доби та пори року● включення кондиціонера в автоматизації та сценарії спільно з іншими пристроями (наприклад, блокування роботи при відкритому вікні, чи зміна режиму роботи у залежності від того, чи перебуває хтось у кімнаті)● не потрібно налаштовувати декілька різних кліматичних систем у будинку і перевіряти, чи не будуть їх налаштування конфліктувати між собою
Керування кондиціонером суттєво відрізняється від керування, наприклад, системою опалення за допомогою термоголовок та багатоходових клапанів. Адже ми не можемо втручатись у закладену виробником логіку роботи блоку керування. Проте, як правило, у більшості моделей кондиціонерів передбачено підключення для зовнішніх пристроїв керування - додаткових пультів чи контролерів. Через такий інтерфейс можна задавати основні параметри роботи кондиціонера - вмикання/вимикання, бажану температуру, режим роботи (охолодження, обігрів, вентиляція, осушення, озонування тощо), налаштування шторок. Крім цього, контролер отримує доступ до даних про стан кондиціонера, таких як температура та вологість у приміщенні, поточні налаштування, коди несправностей та інші.
Таким чином кондиціонер легко інтегрувати у комплексну систему керування кліматом будинку. Технічно це реалізується у залежності від моделі самого кондиціонера - деякі підтримують безпосереднє підключення до контролерів використовуючи, наприклад, інтерфейс RS-485. У інших випадках можна використовувати спеціалізовані адаптери.
Керування ІЧ
Окремо слід зупинитись на такому способі керування, як емуляція безпровідного пульта керування з інфрачервоним каналом зв’язку. Таке рішення часто пропонується як недорогий та універсальний варіант. Особливо у випадку, якщо кондиціонер не підтримує жодного провідного інтерфейсу керування.
Варто звернути увагу на певні недоліки такого методу. Основний - відсутність зворотного зв'язку від кондиціонера про його стан. Звідси випливає багато незручностей, які можуть бути вкрай важливими при автоматизації - контролер не отримує даних, у якому стані знаходиться кондиціонер у цей час, тому не може коректно змінити налаштування температури чи, навіть, гарантовано увімкнути його. Адже не секрет, що для того, щоб блок керування отримав команду від пульта по інфрачервоному каналу, він повинен бути у зоні видимості передавача. Будь-яка перешкода (чи, навіть, потрапляння пилу на приймач чи передавач), яка виникла під час передачі команди, унеможливлює отримання цієї команди кондиціонером. А, оскільки, зворотного зв’язку немає, то контролер не отримає підтвердження, що команда прийнята та виконується. Через це втрачається сенс автоматизації.
Не знайшли відповідь на своє запитання?
Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!