Інструкція з встановлення модуля розширення  Atom R4AD6

Atom R8

Надає можливість змінювати рівень освітлення світлодіодних, галогенових та ламп розжарювання, димованих світильників, як поодиноких, так і в групах (до 300W на канал). Окрім керування світлом чудово підійде і для управління такими пристроями: гаражні ворота, електричні замки, помпи, актуатори та іншими приладами невеликої потужності.

Функціональні елементи

Atom R4AD6
1. 9-48V DCживлення
2. CAN шина забезпечує синхронізовану роботувсіх пристроїв серії Atom
3. Роз'єм 5V і 3,3V для живлення різноманітних давачів
4. 4 x 5A реледля підключення електроприладів
5. 6 x димерів на базі MOSFET для керування споживачами змінного струму


Технічні характеристики

Зверніть увагу: Технічні характеристики, схеми підключення, специфікації входів та виходів та іншу технічну інформацію відповідного пристрою можна переглянути на сторінці Atom R4AD6

Особливості монтажу

Важливо! Під час монтажу та експлуатації дотримуйтесь загальних правил та вимог нормативно-правових актів з електробезпеки щодо використання електроприладів. Категорично заборонено розбирати пристрій, до якого під’єднано будь-які провідники!

Модулі розширення Atom потребують попереднього конфігурування:


1. Встановлення

Встановіть модуль розширення на DIN-рейку. Переконайтесь у відсутності слідів механічних пошкоджень та конденсату. За необхідності встановіть додаткове щитове обладнання – контактори, автоматичні вимикачі, блоки живлення інші пристрої автоматизації.


2. Живлення

Під'єднайте блок живлення до електромережі через автоматичний вимикач. Вихід блока живлення під'єднайте до роз'єму живлення модуля. 
Роз'єм живлення модуля, вихід живлення давачів та виходи керування навантаженнями для зручності монтажу реалізовані у вигляді знімних конекторів з гвинтовими затискачами провідників.

Важливо! Хоча модуль має вбудований захист від неправильної полярності підключення живлення, і у такій ситуації не вийде з ладу, рекомендуємо перевірити полярність підключення блока живлення перед ввімкненням.

живлення R4AD6


3. i3-NET

Підключіть модуль розширення у i3-NET мережу. На кінцях шини встановіть кінцеві термінатори, що входять в комплект обладнання.

i3 net R4AD6

4. Живлення давачів

Для живлення давачів передбачені виходи 3,3V та 5V. 

Важливо! Якщо у системі використовуються давачі чи виконавчі пристрої з іншою робочою напругою – використайте додаткові блоки живлення, або блок живлення, від якого живиться модуль розширення. Якщо у системі використовується декілька блоків живлення - з’єднайте їх “мінусові” клеми між собою.

5. Підключення виходів

Під'єднайте пристрої, якими керує модуль, до виходів. Кожен вихід реалізований у вигляді 2-контактного роз'єму і розрахований на під'єднання провідників з перерізом до 2,5мм2. До контакту з позначкою "OUT" підключається навантаження відповідно до типу виходу.
Приклади підключення навантажень до модуля розширення Atom R4AD6 наведено нижче.
OUT1-OUT6 - димери для керування навантаженнями змінного струму з напругою живлення 180-250В.
Дозволяють керувати яскравістю ламп чи світильників і регулювати швидкість обертів вентиляторів, помп та електродвигунів. Максимальна потужність навантаження на один канал димера - 300 Вт.

Важливо! для реалізації функції димування необхідно підключити “фазний” і “нульовий” проводи до клем L та N на верхньому ряді контактів (поруч з виходом 3). Для димування пристроїв, підключених до виходів 4-6, “фазний” і “нульовий” проводи повинні бути підключені до клем L та N одночасно на верхньому та нижньому рядах контактів (поруч з виходами 3 і 4).

Виходи R4AD6

OUT7-OUT10 - релейні виходи зі струмом комутації до 5А (активне навантаження), призначені для комутації навантажень постійного та змінного струму з напругою до 250В..
Найкраще підходять для керування малопотужними навантаженнями: термоголовками, LED лампами і світильниками, пристроями з входами типу “сухий контакт” (гаражними воротами, імпульсними жалюзі), проміжними реле, аварійним освітленням, електричними замками.

Виходи R4AD6

6. Готово. Увімкніть живлення

Важливо! Перевірте усі з'єднання. Переконайтесь у правильному підключенні блока живлення та виходів.

Перелік типових проблем та їх вирішення

  • Пристрій увімкнений, але відсутній у налаштуваннях додатку

    1. Перевірте наявність напруги живлення на модуль2. Перевірте полярність живлення

  • Навантаження не вмикається, або реагує некоректно

    1. Перевірте правильність та надійність під'єднання2. Перевірте справність споживача

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!