Налаштування мережевих відеокамер у мобільному додатку i3 Home

У мобільному додатку i3 Home реалізована можливість інтеграції камер відеоспостереження з використанням протоколу RTSP.
Користувачам буде доступна трансляція потокового відео, а також керування вибраним пристроєм з картки камери. У налаштуваннях кожної камери передбачено підключення одного з виконуючих пристроїв системи Розумний будинок. Наприклад, якщо камера направлена на ворота, можна налаштувати віртуальну кнопку на відкривання цих воріт.

Важливо! Переконайтесь, що камера, яку плануєте використовувати, підтримує протокол RTSP. Цю інформацію можна отримати на сайті виробника, у документації до камери або на спеціалізованих інтернет ресурсах (наприклад, ispyconnect.com).

Процес підключення камер складається з декількох етапів: ● налаштування мережевого обладнання (роутера)● налаштування камер ● налаштування підключення у мобільному додатку i3 Home.
Загалом у додатку можна одночасно транслювати до 4-х відеокамер і відсутнє обмеження на кількість налаштованих відеокамер.

Зверніть увагу: Відеопотік від камер обробляється на самому смартфоні. Тому якість і швидкість відтворення відео буде залежати від характеристик смартфона та кількості потоків, що одночасно відтворюються.

Налаштування мережевого обладнання

У найпростішому варіанті налаштування користувач зможе переглядати трансляцію відеопотоку з камери лише за умови, що камера і телефон знаходяться в одній мережі. Щоб зберегти можливість перегляду відео через мережу інтернет, необхідно забезпечити віддалений доступ до камери. Для цього можна замовити у провайдера додаткову послугу з надання зовнішньої статичної IP-адреси.
Інший варіант — використання сторонніх DDNS сервісів. У такому випадку необхідно налаштувати на роутері функцію перенаправлення портів. Більшість сучасних роутерів підтримують сервіс UPnP, достатньо ввімкнути його у налаштуваннях роутера і порти будуть перенаправлені автоматично.

Приклад, як налаштувати перенаправлення порту на бездротовому маршрутизаторі TP-Link

1. Відкрийте браузер і введіть в адресний рядок IP адресу маршрутизатора (за замовчуванням 192.168.1.1), натисніть Enter (Введення).
2. Введіть ім'я користувача та пароль, щоб завантажити сторінку веб-інтерфейсу; за замовчуванням пароль та ім'я користувача – це admin (у звичайному регістрі).
3. У меню ліворуч виберіть Переадресація — Віртуальний сервер і натисніть Додати.
4. Налаштуйте потрібні параметри:Порт сервісу — вкажіть номер порту.IP-адреса — задайте адресу пристрою, з яким відкриється доступ через цей порт.Протокол — виберіть з меню потрібне значення.Змініть статус на Увімкнено.
5. Натисніть Зберегти, щоб зберегти налаштування.

Важливо! Якщо провайдер використовує у своїй мережі сервіс NAT, цей метод не буде працювати. 

Зверніть увагу: Стандартний порт, який використовується для передачі RTSP потоку - 554.

Важливо налаштувати чи визначити адресу кожної IP-камери й виключити можливість зміни цієї адреси у майбутньому. Це можна реалізувати у наступний спосіб:

Приклад, як налаштувати резервацію адрес на бездротовому маршрутизаторі TP-Link

1. Відкрийте браузер і введіть в адресний рядок IP адресу маршрутизатора (за замовчуванням 192.168.1.1), натисніть Enter (Введення).
2. Введіть ім'я користувача та пароль, щоб завантажити сторінку веб-інтерфейсу; за замовчуванням пароль та ім'я користувача – це admin (у звичайному регістрі).
3. Перейдіть до DHCP -> Address Reservation (Резервація адрес) з лівого боку сторінки та натисніть кнопку Add New (Додати новий).

Illustration

4. Введіть МАС та IP-адресу, а потім у полі Status (Режим) виберіть Enabled (Активовано).

Illustration

МАС-Address: МАС-адреса камери, для якої ви хочете налаштувати виділену IP-адресу.Reserved IP Address: адреса, яка буде зарезервована маршрутизатором для камериStatus: Ви можете вказати, чи буде активована ця функція. Примітка: Формат введення МАС-адреси наступний: XX-XX-XX-XX-XX-XX.

Налаштування підключення у мобільному додатку

1

Сформувати RTSP-посилання

● Відкрийте додаток i3 Home.● У меню виберіть пункт Додати камеру.● Відповідно до документації камери сформуйте посилання на основний та додатковий RTSP-потоки. ● Вставте ці посилання у відповідні поля.● Якщо у документації немає потрібної інформації — перейдіть до Кроку 2.

Illustration

Зверніть увагу: Потоки від інших камер будуть відрізнятись лише IP-адресою.

2

Сформувати RTSP-посилання за допомогою додаткового сервісу. (опційно)

● Натисніть Не маю посилання● У наступному вікні натисніть Перейти.● На сторінці, що відкриється, вкажіть всі необхідні параметри доступу.● Збережіть посилання.● Аналогічним чином налаштуйте Додатковий потік.

Illustration

3

Перевірка відеопотоку

● Переконайтесь, що телефон і камера знаходяться в одній мережі.● Натисніть Тестувати.● Якщо посилання сформоване коректно — Ви побачите зображення з обраної відеокамери.

Illustration

Зверніть увагу: Основний потік — це відео, що буде відтворюватись у повноекранному режимі, додатковий — відео, що відображається у картці камери на дашборді. Додатковий потік використовує менше ресурсів телефону та значно менший обсяг інформації, що важливо у випадку використання мобільних даних.

4

Додавання пристрою для керування з картки камери.

● Натисніть Продовжити.● Вкажіть Назву камери, Кімнату і виберіть Пристрій.● Перейдіть на дашборд та перевірте відтворення відео і роботу віртуальної кнопки.

Illustration

Повторіть кроки 1-4 для налаштування інших камер.

5

Надати доступ до камер іншим користувачам

На даний час єдиний спосіб поділитись доступом до відеокамер — скопіювати зі свого додатка і відправити іншому користувачу будь-яким зручним способом посилання на RTSP-потік. Після цього користувач зможе налаштувати доступ до відеокамер так, як описано вище.

Важливо! Налаштування камер зберігаються лише на телефоні, тому потрібно зважати що:● Якщо видалити додаток, то налаштування камер видаляться.● Якщо користувач змінює телефон — потрібно знову пройти процедуру налаштування камер.● Дані з відеопотоку не логуються, не зберігаються на віддаленому сервері i3 Engineering і не використовуються контролерами.● Зміни які робить кожен користувач з камерами будуть відображатись тільки в нього (назва, кімната, кнопка керування).● Видалення камери призведе до видалення тільки в поточного користувача.

Результат описаних кроків:

У додатку налаштовано підключення до IP-камер системи відеоспостереження з можливістю віддаленого перегляду. Реалізована функція керування виконуючими пристроями з картки камери.

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!