Автоматизації, сценарії, шаблони, термостати

Після конфігурування кінцевих пристроїв в системі i3 Home, ними можна керувати за допомогою мобільного додатку, наприклад вмикати чи вимикати лампу, а для того , щоб налаштувати алгоритм роботи пристроїв в залежності від певних умов потрібно створити правила в мобільному додатку i3 Home, ці правила можна поділити на 4 типи: автоматизації, сценарії, шаблони, термостати. Зупинимось детальніше на їх особливостях.

Illustration

Автоматизації

Автоматизація - це реакція (зміна стану) виконуючого пристрою на задану подію. Найпростіший приклад автоматизації - вмикання/вимикання лампи при натисканні клавіші вимикача, умовою тут є натискання клавіші вимикача, а дією зміна стану освітлення.

Сценарії

Одна з найбільших переваг домашньої автоматизації - можливість використовувати сценарії.Сценарій - це налаштована злагоджена робота декількох різних пристроїв у будинку. 

Відмінність сценарію від автоматизації:
1. Автоматизація - це алгоритм дій, для виконання якого необхідно вказати умову, виконуючий пристрій (пристрої) та його дію. А сценарій містить лише перелік пристроїв з вказанням їх дій.
2. Автоматизація запускається при виконанні умови, а сценарій можна запустити просто з мобільного додатку. З цього випливає ще одна особливість - сценарії відображаються на дашборді.
3. Сценарії можуть використовуватись в автоматизаціях, наприклад при натисканні кнопки вмикача - запустити сценарій.

Приклади сценаріїв:

Всі пішли з дому - коли нікого не буде вдома, то при виході натисніть на налаштовану клавішу: світло / керовані розетки вимикаються, зачиняться штори, будинок перейде в режим енергоощадженняМи вдома - увімкнуться освітлення та потрібні керовані розеткиВечір - штори закриваються, основне світло вмикається на 70% яскравості, вмикається фонова підсвіткаКіно - штори зачиняються, повільно гасне світло, вмикаються керовані розетки телевізора та акустичної системиСон - температура знизиться для комфортного сну, світло переходить у нічний режимВідпустка - вмикається режим енергоощадження, вимикаються майже всі електроприлади, активується режим імітації присутності - періодично буде вмикатися світло, відкриватися та закриватися штори

Термостати

Автоматизація клімату у приміщенні - одна з ключових функцій Розумного будинку. Для оптимізації процесу налаштування кліматичного обладнання у мобільному додатку створено категорію Термостати. Тепер налаштування бажаного клімату у кімнаті максимально спрощене і потребує лише декількох кроків з вказанням необхідних параметрів та пристроїв, що використовуються.
Особливості налаштування термостату:● для роботи термостату потрібно лише давач температури та виконуючий пристрій;● можна створити декілька термостатів, відповідно до потреб користувача; ● різні термостати можуть брати дані з одного давача температури;● термостати можуть брати участь в автоматизації, тому можуть створюватись додаткові умови для їхньої роботи;

Шаблони

Для спрощення налаштування типових автоматизацій з багатьма параметрами у мобільному додатку використовуються Шаблони. Окрім цього, шаблони дозволяють реалізувати такі автоматизації, які неможливо створити з використанням звичного інтерфейсу.
Шаблони зручно використовувати для швидкого налаштування взаємодії пристроїв, оскільки процес налаштування вже прописаний у додатку. Залишається лише вибрати пристрої, залучений в автоматизації, та задати потрібні параметри.

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!