Підключення LED стрічок (RGB, WW, RGBW)

Інтер’єр сучасного будинку неможливо уявити без світлодіодної підсвітки. Реалізована за допомогою LED-стрічки, вона може виконувати роль як фонового чи декоративного, так і основного джерела світла. Варіанти виконання такого типу освітлення обмежені хіба фантазією дизайнера, оскільки різноманіття як самих стрічок, так і пристроїв керування дозволяє реалізовувати проєкти будь-якого рівня складності.
Найважливіший параметр світлодіодної стрічки - колір світіння. На даний час можна виділити такі види стрічки:
● одноколірна: білий холодний (W), білий теплий (WW), білий нейтральний (NW) синій (B), зелений (G), жовтий (Y), червоний (R), фіолетовий (V) та інші кольори спектру;● двоколірна (зі зміною колірної температури білого кольору): CCT;● повноколірна: RGB;● повноколірна з додатковим білим кольором: RGBW;● повноколірна з білим кольором зі зміною колірної температури: RGBCW;● адресна LED-стрічка: доступна у будь-якому з варіантів кольору, наведених вище. Для роботи потребує спеціалізованих контролерів;
Крім цього, при проєктуванні освітлення на основі LED-стрічок необхідно враховувати потужність споживання, яка може становити від 4,8Вт/м до 30Вт/м та напругу живлення - 12В, 24В або 48В.
Як правило, для керування світлодіодними стрічками використовуються різноманітні димери, що відрізняються кількістю каналів:
● для одноколірних стрічок - 1 канал● для стрічок зі зміною колірної температури білого кольору - 2 канали● для повноколірних стрічок (RGB) - 3 канали● для повноколірних стрічок з додатковим білим кольором - 4 канали● для повноколірних стрічок з білим кольором зі зміною колірної температури - 5 каналів
У продуктовій лінійці контролерів Atom є декілька варіантів реалізації виходів, за допомогою яких можна керувати світлодіодними стрічками:
● Модуль DCD у складі контролера Atom Hydrogen (1 димер)● 8 димерів у контролерах Atom Neon та Atom Neon +R12● 12 димерів у контролері Atom Helium +DCD12
Такі рішення дають можливість комбінувати різноманітні варіанти підключення стрічок різних типів, з різними напругами живлення. 

Приклад підключення LED стрічок до Atom Neon:

Illustration

Приклад підключення LED стрічок до Atom Helium +DCD12:

Illustration

У процесі проєктування чи монтажу може виникнути ситуація, коли струм споживання підключеної стрічки перевищує максимально допустимий струм димера. Є 2 простих шляхи виходу з такої ситуації:

1. Використовувати стрічку з вищою напругою живлення, наприклад, на 24В, замість 12В. У такому випадку струм споживання зменшиться у 2 рази
2. Використовувати підсилювачі сигналів керування. Таке рішення має значно ширші можливості для нарощування потужності. Крім того, якщо є можливість розмістити підсилювачі і блоки живлення у безпосередній близькості від стрічки, відпадає необхідність прокладання кабелю з великим поперечним перерізом, що суттєво спрощує монтаж та виключає ефект падіння напруги на кінцях кабелю.

Важливо! Частота модуляції сигналу керування на виходах контролера Atom Helium +DCD12 становить 29кГц, тому потрібно вибирати підсилювач з відповідною робочою частотою.

Важливо! Часто інсталятори використовують схему підключення, де частину стрічки під’єднують напряму до виходів контролера, а решту - до підсилювача. Якщо таким чином під'єднати повноколірну стрічку, то може спостерігатись помітна різниця між відтінками світіння цих двох сегментів стрічки.

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!