«Розумний дім» - міфи та реальність

«Розумний дім» - міфи та реальність

Так вже в світі повелося, що будь чого нового та незвіданого для нас, ми спочатку остерігаємось, потім починаємо пробувати це, критикуючи зі всіх сторін, і лише на наступному етапі можемо раціонально  та обꞌєктивно оцінювати. Так було і з першими авто і з телефонами, а тепер і з «розумними будинками».  Дедалі частіше в діалогах звучить дане словосполучення, проте, як виявляється, визначає абсолютно різні поняття для людей.

Чисто технічно «Розумний дім» - це житло, яке має мережу (провідну чи безпровідну), яка зꞌєднує ключові системи будинку та дозволяє ними дистанційно керувати, контролювати або отримувати доступ до них. Доволі лаконічно, але суть такої автоматизації полягає насамперед у створенні середовища, яке спрощує та покращує наше повсякденне життя. Це так, ніби ваш дім розуміє і реагує на ваші звички, щоденні ритуали, заощаджуючи ваш час і гроші. Банально, але автоматизуючи завдання, які ми зазвичай робимо вручну, економимо наш головний невідновлюваний ресурс – час. Круто отримати у подарунок трішки часу, правда ж?

Іншими словами, будинок повністю відповідає стилю вашого життя, а не навпаки. І якщо вам комфортно прокидатися зі сходом сонця, то функція автоматичного відкривання жалюзі і гардин, дозволить вам насолодитись вранішнім сонцем по повній! І це задоволення не за всі гроші. 

Так! Власне, доволі часто побутує думка, що «розумний дім» - це дорого. Можливо, тому що тривалий час автоматизація житла була пов’язана з придбанням вузькоспеціалізованого і далеко не дешевого обладнання, а налаштування та монтаж могли забезпечити лише висококваліфіковані спеціалісти. Дана думка вкорінилась і ще не встигла змінитись. Але наразі реалії такі, що те, що колись було «фантастичним майбутнім», на сьогодні стало звичайною реальністю. Можливість впровадження точкових рішень  та широкий вибір гаджетів для управління системою привертає увагу широкого кола споживачів, зробивши автоматизацію будинку доступною реальністю для більшої кількості людей. А зростаючі тарифи на електроенергію та газ і світові тренди, спрямовані на максимальну енергоощадність та енергоефективність, тільки збільшують кількість бажаючих автоматизувати першочергово саме ці напрямки системи. Вже потім поступово приєднуються такі можливості, як управління кольоровим освітленням, інтеграція домофону і навіть автоматизація домашнього кінотеатру.

Зрештою, давайте будемо відвертими, «розумний дім» - це не витрати, це – інвестиція. Причому, довгострокова інвестиція, яка не тільки економить час та гроші, але дає можливість жити якісно, комфортно та спокійно. А що може бути кращим за комфортне життя в себе вдома?