Універсальний вимикач у системі «Розумний Будинок»

Особливості «розумного» вимикача, порівняння з традиційним

Можливість керування освітленням в будинку забезпечує не тільки комфорт та безпеку, але й економію енергоресурсів. Для керування освітленням у звичайних будинках використовують традиційні настінні вимикачі типу «Увімк./Вимк» або «димери» що дозволяють змінювати яскравість освітлення.
Кожному електрику чи електромонтажнику відома проста схема підключення традиційного клавішного вимикача з підключенням «нульового» проводу, для управління джерелом освітлення. 

Illustration

А) Схема підключення традиційного вимикача

Illustration

Б) Схема підключення вимикача з нульовим проводом до розподільчої коробки для керування світильником

Як видно із наведеної схеми у варіанті А), «нульовий» провід мережі живлення з розподільчої коробки іде напряму до навантаження (лампи), а от «фазний» перед тим, як дійти до навантаження, розмикається за допомогою вимикача. Згідно з варіантом Б), «нульовий» провід мережі з розподільчої коробки іде одночасно і на лампу, і на вимикач. «Фазний» провід мережі підключається аналогічно як і у варіанті А).  

Система Розумного Будинку від компанії i3 Engineering дозволяє використовувати будь-які вимикачі незалежно від їх вартості, принципу роботи та дизайну. Тепер звичайний вимикач має можливість керувати не лише освітленням, але й іншими системами. 

Illustration

Схема підключення традиційного вимикача на вхід Ferrum. На виходи: 1. Група з двох лампочок, 2. Одна LED стрічка, 3. Одні ролети на кухні

Види «розумних» вимикачів

На сьогодні для застосування у системах Розумного будинку використовують багато різноманітних вимикачів, які заведено класифікувати наступним чином:
● За принципом роботи: клавішні (які потрібно натиснути) і сенсорні (яких потрібно торкнутися). Клавішні вимикачі поділяються на: “класичні”, що замикають або розмикають коло та імпульсні - вимикачі дзвінкового типу без фіксації.
● За типом монтажу: вбудовані (сюди входять вбудовані в меблі сенсорні вимикачі) та зовнішні. Останні можуть бути з підсвіткою або без.
Варто зазначити, що при побудові системи Розумного будинку на базі контролерів виробництва i3 Engineering, користувач не є обмеженим у виборі моделі, виробника чи дизайну того чи іншого вимикача.

Важливо! Для отримання усіх переваг “розумних” вимикачів у системі Розумний Будинок, рекомендуємо використовувати сенсорні вимикачі або вимикачі дзвінкового типу без фіксації, з виходом типу “сухий контакт”.

Перевтілення простих вимикачів в «розумні» за допомогою контролерів серії Atom

Компанія i3 Engineering в розробці системи Розумного будинку надає перевагу провідниковим технологіям управління і передачі даних. Традиційні вимикачі є яскравим прикладом провідникових систем, тому компанія i3 Engineering взяла курс на їх перевтілення в «розумні». 
За допомогою контролерів серії Atom ви можете зробити будь-який вимикач «розумним». Під’єднавши на вхід контролера Atom звичайний вимикач (без фіксації), за допомогою програмної логіки можна призначити декілька алгоритмів (сценаріїв) роботи системи після натискання на даний вимикач. 
До прикладу, у додатку i3 Home можна налаштувати функціонал роботи вимикача в залежності від натискання на нього:
● Один клік - вмикання чи вимикання освітлення на 100% вдень, а вночі – лише на 20%, для додаткового комфорту;
● Подвійне натискання - запускає сценарій «Час кіно». Освітлення кімнати плавно згасає, одночасно вмикається підсвітка телевізора та закриваються моторизовані штори;
● Довге утримання - сигнал контролеру на зміну температури в кімнаті до значення комфортного в цей час доби.
Також, за допомогою додатку i3 Home будь-який вимикач можна переконфігурувати у master-вимикач: вимикання всього освітлення, групи некритичних розеток та переведення системи опалення в ECO режим при виїзді з будинку.

Важливо! Всі параметри вимикача можна легко налаштувати у мобільному додатку i3 Home. Величезною перевагою такого підходу є те, що зміну конфігурації роботи вимикача можна здійснити з мобільного додатку в будь-який зручний час для користувача. Таким чином, власнику системи не потрібно викликати інженерів сервісного обслуговування для налаштування власного будинку.

Підключення вимикачів до контролерів компанії i3 Engineering.

Підключення вимикачів до контролерів серії Atom здійснюється з використанням входів контролера. Це означає, що сигнал з вимикача виступає для контролера в якості простого «сухого контакту» і подається на відповідний вхід контролера. Разом з тим відповідні групи освітлення та інші навантаження, підключаються до виходів контролера.
Окремо слід виділити вимикачі з підсвіткою клавіш, що здобули популярність завдяки можливості легко знайти їх в темряві та оригінальному дизайну. Однак при підключенні таких вимикачів до контролера серії Atom слід враховувати що освітлювальний елемент вимикача потребує наявності певної напруги живлення, а отже залучення додаткових виходів контролера.

Illustration
Illustration

На відміну від традиційної схеми підключення вимикачів, в даній схемі групи освітлення та інше обладнання не з’єднані з вимикачем фізично. Проміжною ланкою є контролер. Це дає можливість використовувати вимикачі не лише для вмикання чи зміни яскравості освітлення, але й створювати різноманітні сценарії та керувати усім будинком.  

Важливо! Для входів контролерів 3U та 6U серії Atom передбачено можливість увімкнення/вимкнення режиму оптопари шляхом зміни положення відповідних перемичок для кожного входу. При підключенні вимикачів до даних контролерів, необхідно за допомогою відповідних перемичок встановити/увімкнути режим оптопари. Для контролерів серії 9U можливості увімкнення/вимкнення режиму оптопари немає, тобто вимикачі підʼєднуються на пряму до контролера.

Illustration

Важливо! Входи та “спільні” виводи підписані. Спільні клеми позначені буквою “G” і з‘єднані з “мінусом” живлення контролера. Всі спільні контакти з‘єднані між собою, тому при підключенні вимикачів багатопровідним кабелем, достатньо використати лише одне під’єднання до клеми “G”.

Не знайшли відповідь на своє запитання?

Ви можете звернутись у чат-бот технічної підтримки.Знайшли помилку на сайті? Допоможіть нам її виправити!